BOŽÍKOUT - okolí


Kouty - horské centrum zábavy a sportu

Každý z Vás – sportovec, turista, návštěvník elektrárny Dlouhé Stráně si najde program na míru a budete se divit, že u nás den nestačí. Hlavní devizou areálu Kouty je šestisedačková lanovka, která Vás dopraví za všemi nevšedními zážitky. V zázemí areálu se občerstvíte v moderním gastro Restaurantu se třemi provozy, bowling barem, letní terasou.
Více informací naleznete na www.kouty.cz
 

Dlouhé stráně - jeden z největších divů ČR

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká.  Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty.
Více informací naleznete na www.dlouhe-strane.cz
 

Červenohorské sedlo - nejznámější středisko sjezdového lyžování na Moravě

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních, ale i letních turistických cest. Nadmořská výška Červenohorského sedla je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m.
Více informací naleznete na www.cervenohorskesedlo.eu
 

Velké Losiny - nejstarší moravské termální lázně

Více jak 450 let historie řadí lázně Velké Losiny mezi nejstarší moravské lázně. Léčivé přírodní termální sirné prameny. Léčí nemoci pohybového aparátu, kožní, neurologické, onkologické a oběhové. Profesionální rehabilitace a odborná lázeňská péče pro dospělé a děti od 1 roku. Unikátní Therme park v České republice.
Více informací naleznete na www.lazne-losiny.cz
 

Jeseníky - horský ráj v létě i v zimě

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě najdete v Jeseníkách stovky dobře značených tras jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě.
Více informací naleznete na www.navstivtejeseniky.cz
 

Loučná nad Desnou - centrum sportu a turistiky v Jeseníkách

Loučná nad Desnou je pro všechny roční období výborným místem pro zahájení putování po Jeseníkách a jesenických krásách. Loučná nabízí po celý rok aktivity i relaxaci pro všechny věkové skupiny i návštěvníky s různými zájmy.
Více informací naleznete na www.loucna-nad-desnou.cz