pojďte zažít

BožíKout

NEJLEPŠÍ VÝCHOZÍ BOD, DOKONALÉ MÍSTO PRO NÁVRAT

12-16 osob max.
Kouty nad Desnou
Úžasné okolí
+420 603 161 017

Zjistěte obsazenost

Ubytování

Samotné Jeseníky přímo vybízí k aktivní dovolené. Jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras pro pěší turistiku i cykloturistiku, které se v zimě mění v běžecké stopy a nádherné kopce v dokonalé sjezdovky. Jeseníky ale nezapomínají ani na ty, co zrovna netouží „dát si pořádně do těla“, ale raději se nechají hýčkat v lázních nebo navštíví místní památky a kulturní akce. Jsou to prostě hory zážitku, které si určitě zamilujete stejně jako my a naše chalupa pro vás bude tím nejlepším výchozím bodem i dokonalým místem pro návrat!

Chalupa je vhodná především pro rodiny s dětmi, nebo skupinu přátel a poskytuje ubytování pro max. 16 osob ve 4 pokojích (optimálně 12 osob), které jsou situovány v podkroví domu. Každý z pokojů má manželskou postel a přistýlku, která je rozložitelná na plnohodnotné dvojlůžko. Jen počítejte s tím, že velikost pokoje se s rozložením přistýlky přímou úměrou zmenší! Pokoje mají dostatek úložného prostoru, menší sušák na prádlo a pro krizové situace i televizi. Ta je také ve společenské místnosti, což je důležitá informace především pro všechny sportovní fanoušky. V podkroví kromě pokojů najdete také koupelnu se záchodem. Pro větší komfort je tam hned dvakrát. Obě koupelny jsou stejně situované i vybavené, tím vám odpadá starost KDO bude mít větší a lepší…. a obě mají sprchový kout, což je špatná zpráva pro všechny milovníky van, ale vycházeli jsme z vlastní zkušenosti, kdy jsme se ve vaně stejně nikdy nestihli vykoupat. Na oplátku je v každé koupelně k dispozici fén.

Ústředním místem celé chalupy je velká společenská místnost, které dominují kachlová kamna s vyhřívaným posezením a prostorná kuchyň s jídelním koutem. U kamen si budete rádi zahřívat promrzlé prsty, v kuchyni kuchtit dobroty a na gauči potom všechny ty zážitky pomalu vstřebávat, nebo naopak vytvářet nové třeba při společenských hrách, u stolního tenisu, fotbálku či poklidného večírku. V přízemí kromě předsíně a prostorné chodby, odkud se vytápí krbová kamna, najdete ještě toaletu, která se v takovém množství lidí vždycky hodí.

Pokud BožíKout navštívíte v teplejších měsících, tak jistě využijete venkovní posezení s krbem, dětské hřiště i velký zatravněný pozemek, který přímo vybízí ke sportu a hrám. Není nad vůni grilovaného masa a bosé nohy v trávě. V zimě Vám bude k dispozici vyhřívaná lyžárna, abyste ráno mohli opět v plné polní sednout na vlek nebo stoupnout do stopy.

Tip

Ty bosé nohy si můžete zaběhnout svlažit do Divokého potoka. Na konci pozemku najdete „schůdky“, které vás zavedou až k němu. Doporučujeme navštívit po ránu nebo se tam naopak cachtat v podvečer s pár kilometry v nohách a jedním chlazeným v ruce.

Wifi

V celém areálu je k dispozici wi-fi. Zda jde o špatnou či dobrou zprávu, necháme na vás.

Fotografie chaty a okolí

Ceník

V ceně je zahrnuto : ložní prádlo, ručníky, utěrky a čistící prostředky do kuchyně, tablety do myčky, WI-FI připojeni, voda, spotřeba elektřiny, dřevo do krbu i k ohništi.

Kapacita: optimálně 12 osob, maximálně 16 osob – 4 ložnice

Minimální délka ubytování:  2 noci

 

Nejen nádherná příroda

Jeseníky

Hory i podhůří, které si prostě zamilujete.

Od jara do zimy nabízí vyžití pro turisty, sportovce, milovníky přírody, požitkáře i vyhledavače adrenalinu.

Kouty a okolí

KOUTY – HORSKÉ CENTRUM ZÁBAVY A SPORTU

Každý z Vás – sportovec, turista, návštěvník elektrárny Dlouhé Stráně si najde program na míru a budete se divit, že u nás den nestačí. Hlavní devizou areálu Kouty je šestisedačková lanovka, která Vás dopraví za všemi nevšedními zážitky. V zázemí areálu se občerstvíte v moderním gastro Restaurantu se třemi provozy, bowling barem, letní terasou.
Více informací naleznete na www.kouty.cz

 

DLOUHÉ STRÁNĚ – JEDEN Z NEJVĚTŠÍCH DIVŮ ČR

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká.  Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty.
Více informací naleznete na www.dlouhe-strane.cz

ČERVENOHORSKÉ SEDLO – NEJZNÁMĚJŠÍ STŘEDISKO SJEZDOVÉHO LYŽOVÁNÍ NA MORAVĚ

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních, ale i letních turistických cest. Nadmořská výška Červenohorského sedla je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m.
Více informací naleznete na www.cervenohorskesedlo.eu

VELKÉ LOSINY – NEJSTARŠÍ MORAVSKÉ TERMÁLNÍ LÁZNĚ

Více jak 450 let historie řadí lázně Velké Losiny mezi nejstarší moravské lázně. Léčivé přírodní termální sirné prameny. Léčí nemoci pohybového aparátu, kožní, neurologické, onkologické a oběhové. Profesionální rehabilitace a odborná lázeňská péče pro dospělé a děti od 1 roku. Unikátní Therme park v České republice.
Více informací naleznete na www.lazne-losiny.cz

JESENÍKY – HORSKÝ RÁJ V LÉTĚ I V ZIMĚ

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě najdete v Jeseníkách stovky dobře značených tras jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky i v zimě.
Více informací naleznete na www.navstivtejeseniky.cz

LOUČNÁ NAD DESNOU – CENTRUM SPORTU A TURISTIKY V JESENÍKÁCH

Loučná nad Desnou je pro všechny roční období výborným místem pro zahájení putování po Jeseníkách a jesenických krásách. Loučná nabízí po celý rok aktivity i relaxaci pro všechny věkové skupiny i návštěvníky s různými zájmy.
Více informací naleznete na www.loucna-nad-desnou.cz

Poznejte i krásy jižní Moravy – ochutnejte Pavlov – magická místa Pálavských vrchů, výhled na hladinu Novomlýnských nádrží a božský klid naší útulné zahrady..

Kontakty

Adresa

Kouty nad Desnou 63, Loučná nad Desnou

Telefon

+420 603 161 017

E-mail

info@bozikout.cz

Máte dotaz? Napište nám nebo volejte.

Provozovatel: AGRIADrásov spol.sr.o., IČ: 49432231, se sídlem Drásov ev.43 | 664 24 Drásov, zapsaná v obchodním rejstříku – C 11622/KSBR Krajský soud v Brně